Jeżeli przyjeżdżają do nas znajomi bądź rodzina na co dzień mieszkająca poza granicami naszego państwa, wówczas warto zastanowić się, czy nie zadbać o ich ubezpieczenie zdrowotne. Niestety nigdy nie mamy pewności, że nieszczęśliwe zdarzenie się nie wydarzy w danym miejscu bądź czasie. Z pewnością lepiej jest patrzeć w przyszłość oraz zabezpieczyć na wszelakie okoliczności. Kiedy nie mamy polskiego obywatelstwa, wtedy jedyną ochroną będzie ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców.

Ubezpieczenie zdrowotne cudzoziemców w Polsce

Pomysł o zaopatrzeniu się w takie ubezpieczenie jest świetnym rozwiązaniem dla obcokrajowca, który zaczyna przygodę w naszym państwie. Polisa ta jest kierowana do osób wywodzących się z kraju nienależącego do Unii Europejskiej oraz nie klasyfikuje się do możliwości objęcia ochrony przez normalne ubezpieczenie w Polsce.

Do kogo kierowane jest ubezpieczenie dla cudzoziemców?

Jeżeli przyjeżdżają do nas znajomi bądź rodzina na co dzień mieszkająca poza granicami naszego państwa, wówczas warto zastanowić się, czy nie zadbać o ich ubezpieczenie zdrowotne

Z takiego ubezpieczenia zdrowotne dla cudzoziemców mogą skorzystać osoby przebywającego w krajach Strefy Schengen. Dodatkowo każdy obco krajowca jest zobowiązany w zaopatrzenie się w tego typu ubezpieczenie niezależnie od tego, czy przybył tutaj na dłuższy, okres bądź krótką wycieczkę. Jeżeli zdecydowaliśmy się na dłuższy pobyt mamy do wyboru dwa typy wizji. Pierwszym z nich jest wizja krótkokresowy, nie może wynosić więcej, niż 3 miesiące.  Z kolei wizja długoterminowa opiera się na terminie od 3 do 36 miesięcy, pobyt czasowy lub pozwolenie na zamieszkanie, lub pracę. Osoba pochodzące z innych krajów niż tych, które znajdują się w Unii Europejskiej, także musi zakupić ubezpieczenie, mimo że przybywa tutaj w celach edukacyjnych czy turystycznych. Podsumowując, jest skierowana do wszystkich osób, które pragną się zabezpieczyć przed nagłym zachorowaniem wymagającym opieki lekarza.

Jaka jest cena ubezpieczenia zdrowotnego?

Jak to w przypadku ubezpieczeń nie ma jednej stałej ceny, gdyż uzależnione to jest od oferty ubezpieczyciela, który ją ustala, badając ważne czynniki. Jednakże i tak powinniśmy się przygotować na miesięczne wydatki rzędu kilkudziesięciu złotych. Występuje jedna ważna reguła, mianowicie im dłuższy okres ochrony wybierzemy, tym miesięczne składki będą niższe. Jeżeli wiemy przez ile czasu, będziemy przebywać w Polsce, wówczas lepiej jest wybrać dłuższe ubezpieczenie, gdyż możemy sporo zaoszczędzić. Możemy zakupić takie ubezpieczenie drogą elektroniczną, gdyż na naszym rynku występuje kilka ubezpieczalni świadczących takie usługi online.