Ubezpieczenia radców prawnych – co się pod nim kryje? Wydaje się to pojęcie nieco tajemnicze oraz skomplikowane, ale wcale takie nie jest. Ubezpieczenie OC radców prawnych jest ubezpieczeniem zawodowym. W razie wyrządzenia krzywdy osobie trzeciej, pokrzywdzony otrzymuje zadośćuczynienie właśnie z tej polisy. Jest to bardzo ważne zarówno dla jednej, jak i drugiej strony.

Model przestępowania do ubezpieczenia obowiązkowego OC, w którym to radca prawny składa deklarację ubezpieczeniową, a później przez wiele, wiele lat, może nie mieć w ogóle styczności z OC w zawodowym życiu, powoduje, że wiedza o wszelkich rozwiązaniach, które zawiera ubezpieczenie OC, nie jest wcale taka wysokaModel przestępowania do ubezpieczenia obowiązkowego OC, w którym to radca prawny składa deklarację ubezpieczeniową, a później przez wiele, wiele lat, może nie mieć w ogóle styczności z OC w zawodowym życiu, powoduje, że wiedza o wszelkich rozwiązaniach, które zawiera ubezpieczenie OC, nie jest wcale taka wysoka. Oczywiście, gdy to roszczenie się pojawia, to tak świadomość staje się momentalnie większa. Wówczas adwokaci podejmują decyzję o zwiększeniu ochrony poprzez wybór wyższej gwarancyjnej sumy. W przypadku szkody bardzo często umyka zakres dodatkowy ochrony, którą gwarantuje umowa generalna.

Musimy mieć świadomość, że znaczna większość adwokatów jest ubezpieczona standardowo na sumę stu tysięcy euro, ale wybierać może z dziewięciu wariantów sum gwarancyjnych. Bardzo ważne jest to, że wszystkie warianty, z wyjątkiem pięćdziesięciu tysięcy euro, posiadają dodatkowe ubezpieczenie OC grupowe z sumą na jedno oraz wszystkie zdarzenia. Polisa każdego roku jest wznawiana w sposób automatyczny. Jednak gwarancyjną sumę zwiększyć można w każdej chwili. Wystarczy, że złożymy deklarację w odpowiedniej radzie adwokackiej lub też za pośrednictwem firmy, która obsługuje umowę generalną.

Gdzie można kupić ubezpieczenie dla radcy prawnego?

Ubezpieczenie dla radcy prawnego jest dostępne większości towarzystw ubezpieczeniowych

Ubezpieczenie dla radcy prawnego jest dostępne większości towarzystw ubezpieczeniowych. W związku z powyższym mamy naprawdę szeroki wybór. Powinniśmy nie tylko wybrać odpowiednią dla siebie polisę, ale także zdecydować się na formę zakupu. Mamy tutaj dwie główne możliwości. Pierwsza z nich to zakup w punkcie stacjonarnym. Musimy się udać do najbliższego punktu stacjonarnego danego ubezpieczyciela i załatwić wszelkie formalności z doradcą, który nas obsługuje. Możemy także przez cały ten proces przejść samodzielnie. W jaki sposób? Wystarczy skorzystać z internetowego zakupu. Wszystko możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Jest to świetna opcja, ponieważ nie tracimy czasu na dojazd do punktu stacjonarnego, czy też stojąc w korkach w mieście. Wiadomo, że najczęściej czasu nam brakuje, a więc nie chcemy go dodatkowo marnować.